KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14223078
nr 1422 3078
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st. Stockholmsmotiv. Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 27x33 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:59:36
23/9 13:16:39
150 kr
25/9 16:01:21
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström